12.01.2023, Ivana Štefánková

Národní plán obnovy dotační výzva Podpora škol s nadprůměrným zastoupením sociálně znevýhodněných žáků

Naše škola je zapojena do projektu Podporujeme sociálně znevýhodněné žáky z NPO Podpora škol s nadprůměrným zastoupením sociálně znevýhodněných žáků. Cílem projektu je posílení školy jako instituce připravené na práci s žáky se sociálním znevýhodněním a heterogenními kolektivy obecně, posílení role školy jako přirozeného partnera rodin i dalších aktérů pečujících o děti a mládež. Cílem je zvýšení školní úspěšnosti těchto žáků, jejich motivace k učení a celkový well-being. Projekt bude probíhat od 1.9.2022 do 31.8.2025.

Finančním zdrojem pro realizaci podpory z Národního plánu obnovy jsou prostředky fondu Evropské unie – Next Generation EU.