18.03.2024, Ivana Štefánková

NPO - Digitální učební pomůcky a mobilní digitální zařízení pro znevýhodněné žáky

Národní plán obnovy je souhrnem reforem a investic financovaných Evropskou unií – Next Generation EU, které bude Česká republika realizovat v letech 2021 – 2026 z evropského Nástroje pro oživení a odolnost. Jednou z komponent v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v rámci pilíře „Vzdělávání a trh práce“ je komponenta 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace.

V rámci jmenovaného nástroje byly naší škole v roce 2022 stanoveny další finanční prostředky na dva účely:

1. na digitální učební pomůcky určené pro rozvoj informatického myšlení dětí a žáků a jejich digitálních kompetencí ve výši 144 000,- Kč
  2. na mobilní digitální zařízení pro znevýhodněné žáky za účelem prevence digitální propasti ve výši 432 000,- Kč

Povinná publicita     plakát : ZDE

plakát: ZDE

V rámci jmenovaného nástroje byly naší škole v roce 2023 stanoveny další finanční prostředky:

1. na mobilní digitální zařízení pro znevýhodněné žáky za účelem prevence digitální propasti ve výši 455 000,- Kč

Povinná publicita    plakát: ZDE

V rámci jmenovaného nástroje byly naší škole v roce 2024 stanoveny další finanční prostředky:

1. na mobilní digitální zařízení pro znevýhodněné žáky za účelem prevence digitální propasti ve výši 402 000,- Kč

Povinná publicita   plakát: ZDE